اخبار

ظرفیت ۵۵ کشور آفریقایی برای تغییر رویکرد اقتصادی و تجاری ایران فراهم است

سفیر آفریقای جنوبی گفت: از طرف تمام ۵۵ کشور قاره آفریقای جنوبی از کشور ایران می‌خواهم تا رویکرد خود را در زمینه اقتصادی و تجارت تغییر دهد، تمام ۵۵ کشور آفریقایی دارای ظرفیت‌های بی‌نهایت بسیاری دارند که بسیار متناسب با ظرفیت‌های اقتصادی در ایران است.

، ویکامازوری کومالو در همایش «هم‌اندیشی تجار و تولیدکنندگان شهرستان اسلامشهر با اتاق بازرگانی ایران و آفریقا» با اشاره به اینکه ۵۵ کشور آفریقایی که دارای قدرت اقتصادی ضعیف متوسط و قوی هستند با هدف تسهیل تجارت بین کشورها وارد قرارداد قاره‌ای آفریقا شدند اظهار داشت: تمام ۵۵ کشور آفریقایی دارای منابع بسیار غنی هستند که از منابع معدنی تا اقتصاد دریایی و اقیانوس را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: برخی کشورهای آفریقایی منابع بسیار غنی از نفت، گاز و یا خاک حاصلخیزی دارند که کشاورزی بسیار خوبی را در کشتزارهای آن شاهد هستیم.

سفیر آفریقای جنوبی افزود: به عنوان یک کشور آفریقایی بسیار تمایل داریم که همکاری مستحکم و قوی با اتاق بازرگانی ایران و آفریقا داشته باشیم و من بسیار مطمئنم که روابط بین ایران و ۵۵ کشور از طریق تجارت روابط مردم با مردم و از طریق ظرفیت‌‌هایی که وجود دارد می‌تواند در سطح بسیار گسترده‌ای توسعه پیدا کند.

کومالو ادامه داد: بسیار تمایل دارم برخی تجار ایرانی به آفریقا بروند و تحریم‌ها را دور بزنند و فکر می‌کنم این می‌تواند تصمیم بسیار خوبی باشد.

وی ضمن ابراز خرسندی نسبت به اینکه مردم ایران مقاوم و مبتکر هستند تأکید کرد: کشورهای آفریقای جنوبی و ایران نقاط مشترک بسیار زیادی در زمینه فرهنگی دارند، شما با بسیاری از فشارهایی که بر روی کشورتان بود جنگیدید و هرگز تسلیم نشدید و این نشان از روحیه خوب و بالای شماست.

سفیر آفریقای جنوبی ادامه داد: آفریقای جنوبی ۶۰ سال برای تحریم‌ها جنگید با این تفاوت که تحریم‌های آفریقای جنوبی با کشور ایران متفاوت بود، ما نیاز به آن تحریم‌ها داشتیم ولی شما نیاز ندارید، ما از آن تحریم‌ها استفاده کردیم تا آزاد باشیم و از جمهوری اسلامی ایران به جهت مساعدت‌هایی که برای به آزادی رسیدن آفریقا داشتند قدردانی می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *